עיצוב אריזות

 


ברגב מעצבים מעצבים אריזות המבטאות את ערכי המותג, מבדלות אותן על המדף ובכך יוצרים יתרון על המתחרים.
במקביל מוקדשת תשומת לב רבה לעמידות האריזה המגנה על המוצר.
צוות הסטודיו מלווה את פרוייקט עיצוב האריזה, משלב הרעיון ועד שהמוצר המוגמר יוצא לאור, תוך הקפדה על איכות גבוהה ושיתוף הלקוח על מנת להתאים את העיצוב לצרכיו.
על עיצוב אריזה –
עיצוב אריזה טוב הינו בעל הערך הגבוה ביותר עבור המותג -חברות רבות בוחרות להעביר דרך עיצוב האריזה את המסר העיקרי של המותג ישירות לצרכנים. כל אריזה נצפית לבסוף ע"י 100% מצרכני המותג. קהל הלקוחות ממשיך להתרגש ולהיות מופעל ע"י רעיונות חדשים והתנסויות חדשות אותם צריכים לספק המוצר ואריזת המוצר, כולנו נהנים מפעולת החשיפה ומהמפגש עם דברים חדשים, זהו הכוח המעודד ודוחף לשינויים.הוכח שעיצוב טוב, מוכר יותר – יצירתיות היא מילת המפתח לאותם שינויים המציתים את הדחף להכרות ולחשיפה עם המוצר. כמעצבים, השותפים להתהוותה של התרבות סביבנו אנחנו ממציאים ומאמצים לנו שפה חזותית ואסתטית מתחדשת והופכים אותה לצורות ותבניות התואמת את רוח התקופה וניתנות להעברה לקהל היעד שלנו.
החידושים להם אנחנו נחשפים כל העת בתחום האריזה, חומרי הגלם, סוגי ההדפסה, צבעי ההדפסה ועוד, משדרגים את יכולת המעצב ליצירתיות ואת יכולתו להפתיע וליצור יתרון על פני המתחרים בתחום. אנו חיים בתקופה בה החברה מצפה לקבל מהמוצר יותר מאשר פונקציונאליות, אנו מצפים מהמוצר לרגש אותנו ולהעביר לנו מסרים חברתיים בהתאם ללייף סטייל המשתנה כל העת.
רגשות-עיצוב האריזה המודרני מנסה לקשור בין הרציונאלי לאמוציונאלי על מנת לקדם את מכירת המוצר. "אם מעלימים את כוח הדחף הרגשי, יהיה בלתי אפשרי לאנשים לקבל החלטות בחיי היום יום." (אוניברסיטת רוצ'סטר בית הספר לרפואה).
עיצוב אריזה טוב מייצר את היכולת להיות שונה מהמתחרים על המדף, בולט יותר וחדשני יותר ובכך יוצר יתרון על המתחרים בקטגוריה. לעיתים תמונה חזקה ועיצוב אריזה נכון יכולים לגרום למוצר להיות מזוהה בזמן יחסית קצר. יחד עם זאת, יש לזכור שבחידוש אריזה קיימת צריך לבדוק בזהירות רבה את השינויים הנעשים על מנת לשמר את ערכי המותג, בקלות הזיהוי על המדף, ובקהל הלקוחות, שהמוצר צבר לאורך השנים
הצד הפרקטי של הפרוייקט -יחד עם זאת יש לזכור כי על האריזה להחזיק את המוצר. לכן, לפני העברת האינפורמציה והמסרים ברוח המותג, על גבי האריזה יש לעצב מארז עמיד אשר יגן על המוצר ויאחסן את תכולתו.


האם האריזה מחיה את התדמית של המותג וגורמת לו למכור יותר?
75% מהחלטות הרכישה נעשות במשך 7 שניות מול המדף.
100% מהקונים רואים את האריזה
זוהי דרך ההתקשרות, שהוכיחה יותר מכל השפעה על קהל הלקוחות שלך והנעה לרכישת המוצר. מנהלי מותג רבים בעולם מאמינים כי האריזה היא הכלי היעיל ביותר להגדלת המכירות והכלי היעיל ביותר, מבחינת השקעה כספית, בשיווק המוצר. עיצוב זהות המותג היא אבן הפינה לכל מאמצי השיווק האחרים.
המפתחות להצלחת המותג
תוביל – אל תהיה מובל
תתקשר ברמה הרגשית
תתמקד בדברים המרכזיים
תשתף פעולה
שיתוף פעולה -אחד הדברים החשובים ביותר בפיתוח ועיצוב נכון של אריזה הוא שיתוף פעולה קרוב בין הלקוח ובין המעצב/מתכנן האריזה. ביחד, ניתן להגיע להבנת הצרכים האמיתיים של הלקוח, העברת ה"די.אן. אי. הנכון" של המותג דרך האריזה ובכך להביא לגידול במכירות.tent